Świadczenia

Zakres usług dostępnych w Domu Powstańców Warszawskich dostępny jest wyłącznie dla osób posiadających status kombatanta – uczestnika Powstania Warszawskiego.

Status jest weryfikowany podczas pierwszej wizyty w ośrodku na podstawie dokumentów określonych w Regulaminie.

Bezpłatny transport

Powstańcy, którzy chcieliby skorzystać z naszego bezpłatnego transportu do ośrodka, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 572 817 999.

Przypominamy również, że m.st. Warszawa uruchomiło specjalną usługę transportową dla weteranów, której oficjalna inauguracja odbyła się w Domu Powstańców Warszawskich.

Wyżywienie

Powstańcy mają zapewniony gorący posiłek – obiad składający się z dwóch dań, wydawany w godzinach: 13.00 – 14.00.

Herbata, kawa, woda, soki oraz owoce i drobne przekąski dostępne są w godzinach otwarcia ośrodka.

UWAGA: Obiady dostarcza firma zewnętrzna, do której zamówienia przekazywane są dzień wcześniej. Powstańcy, którzy chcieliby zjeść obiad, proszeni są zgłosić ten fakt w dniu poprzedzającym konsumpcję pod numerem telefonu: 572 817 999.

Dyżur psychologa

Powstańcy mają możliwość skorzystania z rozmowy z psychologiem.

Gimnastyka ogólnokondycyjna

Aktywność fizyczną zapewniamy m.in. dzięki gimnastyce.
Zajęcia z trenerką odbywają się regularnie po kilka razy w każdym tygodniu.

Indywidualna terapia manualna

Powstańcy mogą także skorzystać z usług masażysty i brać udział w indywidualnej fizjoterapii. Dokładne terminy zabiegów są ustalane z koordynatorem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny:  572 817 999.

Gry i zabawy

Jedną z form rozrywki jest gra w brydża, bingo, szachy czy warcaby. Spędzanie wspólnego czasu w ten sposób należy do jednej z ulubionych form spędzania czasu na Nowolipiu.

 

Warsztaty

W ośrodku prowadzone są różnego rodzaju warsztaty. Wizyty dzieci i młodzieży też są znakomitą okazją do integracji międzypokoleniowej podczas robótek ręcznych. Efekty są znakomite – piękne gwiazdy i ozdoby z papieru oraz... kwiaty, które nigdy nie zwiędną!

 

© Stowarzyszenie Monopol Warszawski