Aktualności
34. Bieg Powstania Warszawskiego
34. Bieg Powstania Warszawskiego

W 34. edycji Biegu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 26 lipca zachęcamy Państwa wraz z organizatorem Fundacją "Maraton Warszawski" do zakładania zbiórek na sfinansowanie kosztów związanych z udziałem Powstańców Warszawskich w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i integracyjnych oraz ich dokumentowaniem.

18.06.2025
Podsumowanie maja 2025 - projekt miejski
Podsumowanie maja 2025 - projekt miejski

Realizując miejski program działań kulturalno-społecznościowych dla Powstańców Warszawskich, Stowarzyszenie Monopol Warszawski współpracuje z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, którego pracownicy od 2022 roku zarządzają najbardziej prestiżową placówką dziennego wsparcia dla seniorów, jakim jest w stolicy Dom Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22.

02.06.2025
Podsumowanie kwietnia 2025 r. - projekt miejski
Podsumowanie kwietnia 2025 r. - projekt miejski

Stowarzyszenie Monopol Warszawski od wielu lat działa na rzecz Powstańców Warszawskich. Jednym z największych i najbardziej prestiżowych zadań, jakich się podjęliśmy, jest projekt miejski realizowany w partnerstwie najpierw z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, a następnie z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie.

30.04.2025
Pierwszy miesiąc realizacji projektu miejskiego dla Powstańców Warszawskich
Pierwszy miesiąc realizacji projektu miejskiego dla Powstańców Warszawskich

Za nami pierwszy miesiąc realizacji projektu miejskiego, którego odbiorcami są weterani – uczestnicy Powstania Warszawskiego, zgromadzeni wokół placówki dziennego wsparcia przy ul. Nowolipie 22.

31.03.2025

Od lat organizujemy spacery miejskie po Warszawie. Naszą specjalizacją jest Praga. Opracowaliśmy kilka autorskich tras i programów zwiedzania tej dzielnicy tj. m.in. „Szlak Pianisty” (prowadzący po miejscach związanych z sylwetką Władysława Szpilmana oraz plenerach filmu „Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego”), program „Koneser i okolice” (którego centralnym punktem jest rewitalizowany obiekt Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”), trasy: „Śladami Żydów Praskich” i „Praga wielu kultur”. Programy spacerów dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań uczestników. Chętnie wzbogacamy je dodatkowymi atrakcjami typu: gra miejska, degustacja, interaktywny pokaz, spotkanie z ciekawą postacią. Spacery prowadzą zawodowi przewodnicy miejscy. Z przyjemnością pokażemy Wam najciekawsze miejsca w Warszawie, a szczególnie na Pradze tj. w dzielnicy, której koloryt i przeszłość do dziś są wyjątkowo jaskrawe mimo materialnej degradacji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia programu, kosztów i terminu zwiedzania.

© Stowarzyszenie Monopol Warszawski