Jako partner Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 jesteśmy odpowiedzialni za koordynację wolontariatu na rzecz weteranów.
W 2020 roku z powodu trwających obostrzeń epidemiologicznych postanowiliśmy wyjść naprzeciw trudnościom w ograniczeniach związanych ze swobodnym gromadzeniem się i rozpoczęliśmy transmisje na żywo cyklu wykładów pn. "Gawędy warszawskie", czyli mało znanych historii o Warszawie i jej mieszkańcach.
10 września w Szkole Podstawowej nr 257 im. prof. Mariana Falskiego w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie Witolda Lisowskiego ps. "Lis" z okazji promocji tomiku wierszy pt. "Zaduma".
Od lutego do grudnia 2019 roku realizowaliśmy wraz z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy w Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 cykl otwartych spotkań pn. "Moja Warszawa", autorstwa Marii Kamińskiej.
Stowarzyszenie Monopol Warszawski w związku z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zgłosiło się z inicjatywą prelekcji połączonej ze spacerem poprowadzonym śladami Powstania Warszawskiego na Pradze. Realizacji zadania podjęło się Towarzystwo Przyjaciół Pragi – Oddział Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
W sierpniu 2016 roku z sukcesem zrealizowaliśmy pierwszą, pilotażową edycję „Praskiej Akademii Nowych Mediów" – profesjonalnego kursu dziennikarstwa dla młodzieży z warszawskich szkół, organizowanego we współpracy i przy finansowym wsparciu Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa".
W ramach projektów „Lato na Starej Pradze" i „A może na Pragę...", zrealizowanych w 2006 roku, prowadziliśmy prelekcje na temat historii i dziedzictwa kulturowo-historycznego warszawskiej Pragi. Prelekcje odbywały się w...
W latach 2006 – 2008, w ramach projektu InfoPraga, prowadziliśmy własną audycję radiową na antenie Radia Off. Cykl poświęcony był ciekawostkom i bieżącym wydarzeniom z ulic Pragi. Ponadto, od wielu...