Aktywny luty w ofercie dla kombatanów

Luty – co to był za miesiąc! Pełen zróżnicowanej aktywności dedykowanej Powstańcom Warszawskim. Seniorzy otrzymali w ofercie wydarzenia okolicznościowe związane z obchodzonymi w lutym rocznicami: zamachu na Kutscherę i przemianowania ZWZ w Armię Krajową. Zadbaliśmy o asystę wolontariuszy przy Powstańcach Warszawskich podczas uroczystości miejskich oraz zorganizowaliśmy po raz kolejny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego - jednej z najbardziej lubianych grup witanej z radością na Nowolipiu przez kombatantów.

Program lutowy objął również dwa odmienne w treści spektakle: poświęcony żołnierzom-artystom w wykonaniu Teatru Grot „Zakochani w AK" oraz kabaretowy Kacpra Kuszewskiego i Tomasza Krezymona pt. „Album rodzinny".

Do tego gościem Janusza Owsianego była Agata Passent, zabawa ostatkowa odbyła się przy wokalno-muzycznym udziale Zespołu Praskie Małmazyje, był również czas na spotkanie weteranów z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 222 a pod koniec miesiąca zaproponowaliśmy seniorom powrót do zajęć manualnych. Bardzo się im podobały, więc znajdą się na stałe w naszej ofercie.
Stowarzyszenie Monopol Warszawski zrealizowało również kilka wydarzeń poza Domem Powstańców Warszawskich. Pojechaliśmy: na wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo" oraz „1000 lat chwały oręża polskiego", a także wybraliśmy się na koncert Zespołu Zakopower.

Serdecznie dziękujemy za współpracę poniższym osobom i instytucjom:
Justyna Piwek
Kacper Kuszewski
Tomasz Krezymon
Marta Jachnik
Agata Passent
Teatr Grot
Kinga Teresa Głogowska
Arkadiusz Głogowski
Franciszek Staniak
ReprezentacyjnyZespółArtystycznyWojskaPolskiego
Piotr Racewicz
Tomasz Szuran
Adam Czajkowski
Paweł Szkop
Krzysztof Stoiński
Zespół Praskie Małmazyje
Dorota Czajkowska
Dariusz Szopa
Szkoła Podstawowa nr 222
Muzeum Wojska Polskiego
Wystawa „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo"
Scena Relax
Janusz Owsiany
Wolontariusze Stowarzyszenia Monopol Warszawski.
Obserwujący

Wydarzenia zorganizowane przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w ramach "Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego" współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

 

 

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski