Marcowe wydarzenia dla Powstańców

Co miesiąc prezentujemy Państwu podsumowanie wydarzeń realizowanych na rzecz Powstańców Warszawskich związanych z ośrodkiem przy ul. Nowolipie 22. Przy okazji przedstawienia marcowego raportu, opiszemy Państwu poniżej szereg innych inicjatyw, które uzupełniają główną ofertę i są stałym elementem naszego wsparcia dla weteranów.

W tle naszych działań jest budowanie i obsługa narzędzi komunikacji wirtualnej. Powstańcy mają do dyspozycji dedykowane im rozwiązania cyfrowe: elektroniczną platformę integracyjną oraz serwis: www.dlapowstancow.pl (treści z tego serwisu prezentujemy również na kanale FB pn. „Wsparcie dla Powstańców"). Obie propozycje zostały przewidziane dla osób, które z różnych losowych przyczyn nie mogą brać udział w aktywnościach poza miejscem zamieszkania. Platforma stanowi kanał komunikacji umożliwiający organizację spotkań online czy transmisję wydarzeń kulturalnych dla zalogowanych użytkowników. Natomiast serwis jest dodatkowo ważnym narzędziem popularyzacji i upamiętnienia sylwetek Powstańców Warszawskich z myślą również o młodszym pokoleniu, bo jest dostępny dla wszystkich użytkowników internetu. Dodatkowo na platformie YouTube uruchomiliśmy kanał pn. „Wsparcie dla Powstańców", gdzie archiwizujemy materiały wideo, nagrywane w trakcie realizowania programu animacji społeczno-kulturalnej. Dzięki życzliwości operatora T-Mobile dysponujemy 130 tabletami z dostępem do sieci, które trafiają sukcesywnie do Powstańców Warszawskich, by przy pomocy wolontariuszy prezentować im wszystkie te treści i angażować społecznie na miarę ich możliwości.

Kolejnym elementem codziennej naszej aktywności jest animacja pobytu Powstańców w placówce przy ul. Nowolipie 22 poprzez zapewnienie weteranom dostępu do prasy. Na potrzeby Domu Powstańców Warszawskich zakupiliśmy również gry towarzyskie, jak: warcaby, szachy i karty. Do tych drobnych działań dopisujemy również realizowanie programu "objazdowej biblioteki" z opcją czytania książek Powstańcom w ich domach.

W realizację powyższych zadań zaangażowani są pracownicy Stowarzyszenia Monopol Warszawski oraz grono wolontariuszy. To wszystko przy wsparciu zespołu ośrodka przy ulicy Nowolipie 22.

A teraz czas na tradycyjny raport zilustrowany fotografiami z programu animacji, który miał miejsce w marcu. Dziękujemy za wkład:

Muzeum Drukarstwa
Radosław Adamski
Arolsen Archives
Ewelina Karpińska-Morek
Anna Meier-Osiński
Kamila Kielar
Muzeum Sportu i Turystyki
Sławomi Majcher
Sebastian Radzimiński
Maciej Siwek
Strzelnica B7
Mariusz Walenciej
Michał Gabriel
Czarek Skołowski
Janusz Owsiany
Szkoła Podstawowa nr 222
Szkoła Podstawowa nr 246
Iwona Brzustowska.

Wydarzenia zorganizowane przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w ramach "Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego" współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski