Podsumowanie grudnia w działaniach na rzecz weteranów

Od 28 listopada do 10 grudnia w porozumieniu z dyrekcją Centrum Aktywności Międzypokoleniowej i kierownictwem Domu Powstańców Warszawskich, zawiesiliśmy organizację wszelkich wydarzeń w ramach programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów – uczestników Powstania Warszawskiego, a do końca miesiąca zrezygnowaliśmy ze wspólnych wycieczek.

Nie tylko nam przytrafiały się takie losowe zdarzenia. Planowane już od dawna wyjście do Teatru Muzycznego „Roma" zostało odwołane tuż przed przedstawieniem.

Szczęśliwie jednak dla tego ostatniego miesiąca w roku, doszło do skutku kilka ważnych imprez. Najpierw gościem Janusza Owsianego był Michał Szczerba poseł, urzędnik państwowy. Następnie przygotowaliśmy dla Państwa prezentację złożoną z galerii zdjęć i kilku reportaży, jakie zarejestrowaliśmy podczas całorocznego programu. Całość opracował stosownym komentarzem i przedstawił na Nowolipiu - Janusz Owsiany. Stowarzyszenie Monopol Warszawski dołączyło do organizacji jednej z najbardziej wyczekiwanych imprez w Domu Powstańców Warszawskich, jaką jest wigilia. W uroczystości wzięli udział Prezydent Miasta st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, Zastępczyni Prezydenta Miasta st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra i Radny Miasta st. Warszawy Mariusz Budziszewski. Wspólnie kolędowaliśmy z Justyną Jary, Alegancką Kapelą i Międzypokoleniowym Klubem Piosenkowym „Staynia". Skorzystaliśmy również z zaproszenia dyrekcji Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 i chętni Powstańcy Warszawscy wraz z wolontariuszami uczestniczyli w „Koncercie świątecznym". Rok zakończyliśmy zabawą sylwestrową, na której wystąpił Piotr Kurpik (multiinstrumentalista) i Chór „Witolin".

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Dają Państwo nam niezmiennie wyraz temu, że to co robimy ma sens. Przed nami kolejny rok. Liczymy, że będą Państwo z nami!

Michał Szczerba
Justyna Jary
Alegancka Kapela
Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy „Staynia"
Iwona Waga-Parafiniak
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Piotr Kurpik
Chór „Witolin"
Janusz Owsiany
Wolontariusze Stowarzyszenia Monopol Warszawski

Wydarzenia zorganizowane przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w ramach "Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego" współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski