Styczeń w ofercie programowej dla Powstańców

Styczniowa oferta animacji czasu wolnego dla Powstańców Warszawskich obfitowała w wydarzenia z jednej strony jeszcze świąteczne. Zaproponowaliśmy koncert kolęd: jeden raz wyśpiewany przez Zespoł Blue Voices i drugi – w wersji instrumentalnej i klasycznie na skrzypce, wiolonczelę i fortepian zagrany przez młodych muzyków: Zuzannę Augustyniak, Idę Górczewską i Lwa Popiela.

Dla przeciwwagi i kierując już uwagę na repertuar rozrywkowy artystycznymi gośćmi sceny Domu Powstańców Warszawskich byli Jerzy Grzechnik (wokal) i Grzegorz Karaś (fortepian), którzy zaprezentowali w oryginalnym brzmieniu piosenki francuskie.

Szczęśliwie styczeń łaskawie obszedł się z weteranami, u których nie odnotowaliśmy podwyższonej zachorowalności. Dlatego po konsultacji z kierownictwem Domu Powstańców Warszawskich mogliśmy wybrać się na pierwszą w tym roku wycieczkę. Naszym celem stało się niedawno otworzone Muzeum z Klasą na terenie Wawra.

Listę naszych propozycji dopełniła Gawęda Janusza Owsianego, której tematem była „Historia wsi polskiej" po I wojnie światowej.

W tym miejscu pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji programu:

Jerzy Grzechnik
Grzegorz Karaś
Muzeum z Klasą
Maciej Piwowarczuk
Zuzanna Augustyniak
Ida Górczewska
Lew Popiel
Zespół Blue Voices
Justyna Winczewska
Katarzyna Górska
Anna Martyniuk-Tofiluk
Janusz Owsiany
Wolontariusze Stowarzyszenia Monopol Warszawski.

Wydarzenia zorganizowane przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w ramach "Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego" współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski