Spacery miejskie

Od lat Stowarzyszenie Monopol Warszawski zajmuje się organizacją spacerów miejskich po Warszawie. Specjalizujemy się w oprowadzaniu po Pradze. Opracowaliśmy kilka autorskich tras i programów zwiedzania tej dzielnicy np. "Szlak pianisty" (prowadzący po miejscach związanych z sylwetką Władysława Szpilmana oraz plenerach filmu "Pianista" w reżyserii Romana Polańskiego), program "Koneser i okolice" (którego centralnym punktem jest rewitalizowany obiekt Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser"), trasy: "Śladami Żydów praskich" i "Praga wielu kultur".

Wszystkie trasy dopasowujemy do konkretnych grup odbiorców. Na życzenie przygotowujemy towarzyszące spacerom atrakcje typu: gra miejska, degustacja czy spotkania z ciekawą postacią. Każdą wycieczkę oprowadza rekomendowany i wyszkolony przez nas przewodnik miejski.

W tym roku na zamówienie Galerii Wileńskiej opracowaliśmy 6 tras: "Murale praskie", "Świątynie praskie", "Judaika praskie", "Targowiska praskie", "Warszawa Wileńska", "Stara Praga". Spacery z naszymi przewodnikami miały ruszyć na wiosną tego roku, ale z powodu pandemii zostały odwołane.

Z chwilą złagodzenia obostrzeń, postanowiliśmy wspólnie z dyrekcją GW o przeprowadzeniu w sierpniu dwóch tras. Nasi przewodnicy: Maria Kamińska i Janusz Owsiany ruszyli trasą Starej Pragi i Warszawy Wileńskiej. Zainteresowanie opowieściami o prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy było duże, stąd pomysł, by w niedalekiej przyszłości uruchomić kolejne gotowe już trasy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

© Stowarzyszenie Monopol Warszawski