Turystyka tematyczna

Z myślą o tych wszystkich, którzy są ciekawi świata, przygotowujemy spersonalizowane, autorskie programy zwiedzania w kraju i zagranicą. Nasza oferta, oparta na potencjale turystyki tematycznej oraz wieloletnim doświadczeniu Stowarzyszenia, skierowana jest do różnych grup odbiorców: firm, uniwersytetów trzeciego wieku, szkół, pasjonatów określonych dziedzin i tematyki, ludzi pozytywnie „zakręconych”, obieżyświatów, smakoszy, oraz wszystkich innych osób oczekujących niebanalnego produktu turystycznego.

Chcemy Wam pokazać największe perełki i smaczki turystyki tematycznej. W naszych programach wyjazdów i pobytów znajdziecie wszystko to, co może intrygować, bawić, pobudzać wyobraźnię i sprawić, że uczestnik poczuje pozytywną odmianę. Żadnej sztampy, banału i rutyny.

Ponieważ jesteśmy nie tylko propagatorami krajoznawstwa i turystyki aktywnej, lecz także prowadzimy działalność edukacyjną, szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują wycieczki dla szkół. Organizujemy je w formule plenerowych/terenowych lekcji historii, geografii, przyrodoznawstwa. Mogą to być wyjazdy jednodniowe lub kilkudniowe. Stanowią one cenne uzupełnienie programów nauczania. Łączą rozrywkę, zabawę i naukę. Przyczyniają się także do zwiększenia aktywności ruchowej i pobudzenia zainteresowań. Wreszcie stanowią atrakcyjną alternatywę dla komputera i Internetu, co w dobie epidemii otyłości wśród dzieci jest nie do przecenienia. Zajęcia prowadzą nauczyciel i pilot. W przypadku dłuższych wyjazdów (kilkudniowych) do programu możemy dołączyć zajęcia ruchowe w plenerze, prowadzone przez współpracujących z nami trenerów. Dla wzmocnienia efektów edukacyjnych i dydaktycznych, a jednocześnie zwiększenia atrakcyjności wycieczki dla uczestniczącej w niej młodzieży, proponujemy wzbogacać programy konkursami i grami, opracowanymi w porozumieniu z nauczycielem prowadzącym. Taka interaktywność zwiększa zaangażowanie dzieci i młodzieży. Ponadto, dla osiągnięcia zamierzonych rezultatów nazwy wycieczek formułujemy w taki sposób, aby intrygowały i wzbudzały zainteresowanie (np. Śladami…, Na tropie…, Tajemnice ….,  W poszukiwaniu….,  Zagadki….).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia programu, kosztów i terminu wyjazdu.

© Stowarzyszenie Monopol Warszawski