Wycieczki

Organizujemy autokarowe wycieczki objazdowe krajowe i zagraniczne. Do tej pory odwiedziliśmy już sporą część najciekawszych miejsc w Polsce, a także byliśmy we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Czechach i Austrii. W wyjazdach po Mazowszu zawsze niezmiernie aktywnie biorą udział Powstańcy Warszawscy zgromadzeni wokół ośrodka na Nowolipiu 22, z którym od 1 stycznia 2022 roku wpółpracujemy po tym jak 31 grudnia 2021 roku zakończyliśmy projekt miejski, w ramach którego prowadziliśmy w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy tę placówkę.

Zapraszamy Was do udziału w naszych kolejnych podróżach.

Wizyta w Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego
Wizyta w Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego

Na zaproszenie Tomasza Karasińskiego odwiedziliśmy z Powstańcami Warszawskimi Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego, mieszczące się w dawnej siedzibie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej 10/12.

17.02.2022
Wycieczka do Sulejówka
Wycieczka do Sulejówka

22 września zorganizowaliśmy kolejny wyjazd dla Powstańców Warszawskich zgromadzonych wokół ośrodka dziennego wsparcia na Nowolipiu 22. Tym razem głównym celem naszej wycieczki było Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

20.09.2021
Rejs statkiem po Kanale Żerańskim
Rejs statkiem po Kanale Żerańskim

4 września zorganizowaliśmy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Pragi Oddział Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wycieczkę dla Powstańców Warszawskich z Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22.

06.09.2021
Rejs statkiem
Rejs statkiem

W tym roku przypada 105. rocznica powstania Towarzystwa Przyjaciół Pragi Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, które dało początek pięknej misji społecznej na rzecz stolicy. Po wojnie spadkobiercą przedwojennych oddziałów dzielnicowych zostało Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – nasz partner w projekcie "Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ulicy Nowolipie 22".

24.09.2020
Powstańcy jadą do Mazowsza
Powstańcy jadą do Mazowsza

3 grudnia w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" w Otrębusach honorowymi gośćmi na koncercie "Kalejdoskop barw Polski" byli Powstańcy Warszawscy z Domu Wsparcia przy ulicy Nowolipie 22. Miłym gestem w stronę wyjątkowych widzów było odśpiewanie przez chór Mazowsza dwóch pieśni patriotycznych z dedykacją dla Powstańców: "Warszawskie dzieci" oraz "Pałacyk Michla".

04.12.2019
Wycieczka do Konstancina i Wilanowa
Wycieczka do Konstancina i Wilanowa

12 września wybraliśmy się z Powstańcami Warszawskimi z Domu Wsparcia przy ulicy Nowolipie 22 do Konstancina i Wilanowa. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w urokliwej Villi La Fleur. Miejscu niezwykłym nie tylko pod względem architektonicznym, ale i muzealnym. Wewnątrz wyremontowanego w 2009 roku budynku mieści się  wyjątkowa kolekcja sztuki artystów polskich i żydowskich reprezentujących Szkołę Paryską. Stałą wystawę uzupełniają obecnie prace Josepha Pressmane’a.

16.09.2019
Wycieczka do Pułtuska
Wycieczka do Pułtuska

5 września zorganizowaliśmy po trosze podróż sentymentalną dla Powstańców Warszawskich z Domu Wsparcia przy ul. Nowolipie 22. Jej początek, to zwiedzanie starego miasta w Pułtusku i odnóg Narwi inspirowane "Wspomnieniami niebieskiego mundurka" Wiktora Gomulickiego, mieszkańca i patrioty miasteczka.

09.09.2019
Wycieczka do Sierpca
Wycieczka do Sierpca

9 sierpnia zorganizowaliśmy wycieczkę do Sierpca. Wzięli w niej udział domownicy oraz wolontariusze z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Pierwszym punktem programu był Browar Kasztelan w Sierpcu, gdzie dzięki uprzejmości dyrekcji mieliśmy możliwość zwiedzić zakład, dowiedzieć się więcej o piwowarstwie, oraz skosztować produkowanych specjałów. Dodatkowo każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom honorowego piwowara Browaru Kasztelan.

14.08.2019
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski