Co przyniósł weteranom październik

Za nami miesiąc niezmiernie barwnego programu animacji czasu wolnego dla Powstańców Warszawskich.

W październiku przypadły obchody jubileuszu Domu Powstańców Warszawskich. Stowarzyszenie Monopol Warszawski, jako realizator miejskiego projektu kulturalno-społecznego na rzecz weteranów skupionych wokół placówki na Nowolipiu 22, zadbało o oprawę artystyczną tych rocznicowych wydarzeń. Dla Powstańców Warszawskich, pracowników, wolontariuszy i zaproszonych gości wystąpili Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk" oraz Gośka Bańka.

Nasze zaproszenie na spotkanie z Powstańcami Warszawskimi przyjęła wybitna aktorka Maria Pakulnis. Odbył się też recital Katarzyny Dąbrowskiej i Urszuli Borkowskiej w repertuarze Danuty Rinn. Ważnym elementem realizowanego przez nas programu są międzypokoleniowe spotkania integracyjne. Kiedy na Nowolipie przyjeżdżają dzieci, by spędzić czas z Powstańcami Warszawskimi, swoje zaangażowanie bardzo często realizują w ciekawych formach artystycznego wyrazu. Tym razem na Nowolipie zawitała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 246 im. Tadeusza Kościuszki z programem artystycznym w wykonaniu Zespołu „Cornelia".

W ramach imprez organizowanych poza Nowolipiem w październiku zaproponowaliśmy weteranom udział w prestiżowej gonitwie konnej na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu, wycieczkę do Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku oraz wyjazd do Muzeum Sztuki Fantastycznej w praskim Koneserze. Natomiast wielbicielom klasyki - „Koncert wiedeński" w wykonaniu Orkiestry Księżniczek.

Bardzo dziękujemy za współpracę:
Tor Wyścigów Konnych Służewiec
Aleksandra Fabiańczyk
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk"
Szkoła Podstawowa nr 246 im. Tadeusza Kościuszki
Zespół „Cornelia"
Iwona Brzustowska
Gośka Bańka
Scena Relax
Orkiestra Księżniczek
Katarzyna Dąbrowska
Urszula Borkowska
Marta Jachnik
Maria Pakulnis
Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku
Ewa Cieślak
Muzeum Sztuki Fantastycznej
Magdalena Jaworska
Jan Lelito
Janusz Owsiany
Wolontariusze Stowarzyszenia Monopol Warszawski.

Wydarzenia zorganizowane przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w ramach "Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego" współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

 

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski