Listopadowy program animacji pod znakiem obchodów Dnia Niepodległości

Listopadowy program animacji wyróżnia się na tle naszej oferty kulturalno-społecznej w porównaniu z innymi miesiącami z uwagi na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Realizując wydarzenia dla weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego, z jeszcze większą dbałością pochylamy się nad ich potrzebą przeżywania, uczestnictwa oraz wyrażania hołdu i pamięci dla historii państwa, tradycji i kultury państwowej. Stąd w programie znalazł się koncert okolicznościowy z udziałem chóru i solistów grających na fortepianie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych występujących przy wsparciu pedagogów oraz wizyta w Muzeum Wojska Polskiego na wystawie „1000 lat chwały oręża polskiego" a także koncert i emisja filmu dokumentalnego poświęconego gen. Bolesławowi Wieniawie-Długoszowskiemu. Całość uzupełniliśmy ofertą wycieczki do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Natolinie, która jest siedzibą Fundacji Centrum Europejskiego i Kolegium Europejskiego Natolin, gdzie prowadzona jest działalność edukacyjna, projektowa, informacyjna oraz naukowo-badawcza związana z integracją europejską, relacjami międzynarodowymi oraz krzewieniem wiedzy w obszarze pamięci i historii europejskiej. Gościem natomiast Janusza Owsianego był Piotr Najsztub z opowieścią m.in. o początkach "Gazety Wyborczej" jako jedynej legalnej kontrofercie do całego aparatu informacyjno-propagandowego ówczesnych rządów komunistycznych.

Na realizacji programu animacji czasu wolnego dla weteranów cieniem położył się wzrost zachorowań wśród Powstańców Warszawskich i wolontariuszy, co uniemożliwiło wielu miłośnikom jazzu uczestnictwo w wyjątkowym koncercie „The King of Jazz" w Teatrze Palladium oraz odwołanie od 28 listopada wszelkich imprez, jakie przygotowaliśmy dla weteranów.

Życząc wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia, mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na kolejnym wydarzeniu.

Dziękujemy za zaangażowanie w budowaniu programu listopadowego poniższym osobom i instytucjom. Pragniemy również wyrazić serdeczne podziękowania za wyrozumiałość tym, których wydarzenia musieliśmy odwołać.


Fundacja Centrum Europejskie
Kolegium Europejskie Natolin
Ewa Ośniecka-Tamecka
Magdalena Jędrzejewska
Teatr Grot
Kinga Teresa Głogowska
Arkadiusz Głogowski
Ewa Groblewska
Szymek Augustyniak
Anna Perzanowska-Tarasiuk
Ireneusz Tondera
Paweł Pieczka
Jakuba Siębiora Nair
Amanda Kierun
Adama Muszyński
Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
zpsm1
Teatr Palladium
The King of Swing
MuzeumWojskaPolskiego
Paweł Żurkowski
Aleksandra Bukowska
Sławomir Błażewicz
Bartosz BiellPiotr Najsztub
Janusz Owsiany
Wolontariusze Stowarzyszenia Monopol Warszawski


Wydarzenia zorganizowane przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski w ramach "Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów - uczestników Powstania Warszawskiego" współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski