Nominacja do nagrody BohaterOn w kategorii organizacja non profit

15 września Kapituła Nagrody BohaterOn ogłosiła listę nominowanych, wśród których znalazło się Stowarzyszenie Monopol Warszawski w kategorii: Organizacja non profit.

Wpływ na wyłonienie finalistów mają internauci, którzy w głosowaniu mogą oddawać swój głos na stronie: https://bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/. Głosowanie trwa do 15 października br.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku w Warszawie. Nagrodzeni otrzymają statuetki, a wszyscy nominowani – pamiątkowe dyplomy.

Oto uzasadnienie dla wyróżnienia:
Nominacja za prowadzenie jedynego w Polsce Domu Dziennego Pobytu dla Weteranów – Żołnierzy Powstania Warszawskiego, tworzenie przestrzeni do spotkań ze świadkami historii, edukacji historycznej oraz za codzienną opiekę i wsparcie dla bohaterów.
Dom Powstańców Warszawskich powstał w 2018 roku i jest prowadzony przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski. Zadaniem placówki jest zapewnienie wsparcia Powstańcom Warszawskim w postaci: opieki, animacji zajęć, ciepłego posiłku, ułatwionego dostępu do rehabilitacji, zajęć gimnastycznych, terapii psychologicznej, usług fryzjerskich i kosmetycznych, poradnictwa czy możliwości wspólnej rozrywki – uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, wycieczek po Warszawie i okolicach, gry w brydża czy różnego rodzaju warsztatach integracyjnych. Dom proponuje dwa rodzaje imprez kulturalnych – wydarzenia tylko dla Powstańców oraz wydarzenia dostępne dla wszystkich.
Dom Powstańców Warszawskich to nie tylko miejsce dziennego pobytu dla weteranów, ale również przestrzeń dla spotkań z dziećmi i młodzieżą. Lekcje historii prowadzone przez tych, którzy historię tworzyli, to niezapomniane doświadczenie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Stowarzyszenie Monopol Warszawski zachęca pedagogów do organizacji zajęć z udziałem weteranów. Obecne pokolenie dzieci i młodzieży jest bowiem ostatnim, które może twarzą w twarz spotkać się z bohaterami walk II wojny światowej.
Dom pełen ciepła, życzliwości, miłości i wdzięczności to wyjątkowa przestrzeń na mapie współczesnej Warszawy. Jest świadectwem pamięci o Powstańcach, wyrazem szacunku i gotowości do niesienia pomocy w niełatwej codzienności.

Dziękujemy za wyróżnienie i zachęcamy do głosowania!

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski