Pamiętamy o Powstańcach! Wspieramy Bohaterów!

30 lipca w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 odbyła się konferencja prasowa, na której obecni byli: Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i polityki społecznej Urzędu m.st. Warszawy, Grzegorz Kuca burmistrz Dzielnicy Białołęka oraz gospodarz spotkania – Janusz Owsiany, prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski, które na zlecenia m.st. Warszawy prowadzi ośrodek.

W obecności licznie zgromadzonych Powstańców Warszawskich zostało ogłoszone uruchomienie akcji "Pamiętamy o Powstańcach. Wspieramy Bohaterów", której celem jest dotarcie do wszystkich mieszkających na terenie stolicy weteranów z informacją o miejscu, gdzie mogą liczyć na bezpłatną dzienną opiekę i wsparcie. Ale nie tylko:

- Dom Wsparcia powstał dla zapewnienia Powstańcom Warszawskim ciepła i świadomości, że komuś zależy na ich dobrym samopoczuciu. Wszystko inne to oprawa. My jako Stowarzyszenie każdego dnia staramy się wywiązać jak najpełniej z tego zobowiązania, które traktujemy jako przywilej – zapewnił Janusz Owsiany.

Natomiast Ewa Malinowska-Grupińska występująca w podwójnej roli, bo również wolontariuszki Domu, mogła z przekonaniem podkreślić, że: - Kontakt z Powstańcami jest dla nas, a przede wszystkim dla młodzieży ogromną wartością. Powstańcy opowiadają młodym ludziom o czasach, kiedy sami byli w ich wieku, o swoich wyborach, dramatach i miłości do Warszawy.

Inicjatorem tej wyjątkowej akcji jest Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki. W każdej dzielnicy pojawią się plakaty. Urzędy będą przyjmowały zgłoszenia oraz organizowały transport.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

- Dzięki zaangażowaniu każdej ze stołecznych dzielnic dotrzemy z informacją o Domu do każdego Powstańca. Choć to miejsce istnieje od ponad roku, nie wszyscy Powstańcy jeszcze o nim wiedzą. Dzięki akcji informacyjnej, poprzez sąsiadów czy najbliższych chcemy umożliwić Powstańcom skorzystanie z dobrodziejstw Domu – podsumował Grzegorz Kuca.

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski