Powrót wystawy zdjęć Antona R. Ganza

Za sprawą współpracy z dyrektorką Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, Joanną Dolińską-Dobek, zorganizowaliśmy wystawę wyjątkowych zdjęć Warszawy w obiektywnie Antona Roya Ganza, pierwszego powojennego ambasadora Szwajcarii.

Na ogrodzeniu otaczającym CAM przy ul. Nowolipie 25 B można oglądać do końca października fotograficzny dokument o wielkiej wartości historycznej. Bezcenne zdjęcia ukazują ogrom zniszczeń, ale i dają świadectwo pierwszych oznak powrotu do życia miasta i jego ocalałych mieszkańców.

Atrakcją otwarcia wystawy był wykład Janusza Owsianego – prezesa Stowarzyszenia Monopol Warszawski, który jest właścicielem zdjęć. W pogadance przed grupą seniorów i zaproszonymi gośćmi, wśród których byli Powstańcy Warszawscy, Janusz Owsiany zarysował historię dokumentowania na kliszy przez dyplomatę powojennej stolicy oraz kulisy pozyskania zdjęć dla następnych pokoleń. Na koniec zebrani mieli wyjątkową okazję wzięcia udziału w autorskim oprowadzaniu po wystawie.

Fotografie pokazywane były już m.in. na parkanach Łazienek Królewskich (2013 rok) czy Ambasadzie Polskiej w Paryżu (2019 rok). Teraz mają okazję zyskać grono kolejnych odbiorców.

Serdecznie zapraszamy!

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski