Rejs statkiem po Kanale Żerańskim
4 września zorganizowaliśmy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Pragi Oddział Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wycieczkę dla Powstańców Warszawskich z Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22.
Reklama pasty znajduje się na podwórku między dwoma kamienicami przy ul. Małej nr 5. Jest to pamiątka, pozostałość po dekoracjach z planu filmowego "Pianisty", do którego część zdjęć kręcono w plenerach warszawskiej Pragi. Reklama pasty do butów jest repliką znanej przedwojennej reklamy marki "Dobrolin" Na placu pomiędzy budynkami ekipa realizatorów filmu "Pianista" nakręciła także scenę, gdy brygada Władysława Szpilmana wchodzi i wychodzi z budowy.
Róg ulic Konopackiej i Stalowej
Róg ulic Konopackiej i Stalowej. W filmie Romana Polańskiego "Pianista" obszar ten także imituje warszawskie getto, w którym stłoczono aż 400 tys. Żydów, czyli 30% populacji ówczesnej Warszawy, i w którym podczas zimy 1940/41 zmarło ponad 50 tys. ludzi. Na montaż ilustrujący w filmie wznoszenie i pierwsze dni muru getta złożyły się zdjęcia nakręcone zarówno na warszawskiej Pradze, jak i w dekoracjach Babelsbergu (Poczdam).