Spotkanie czternaste: Jan Ryszard Sempka ps. „Sztychnicki”
19 lipca br. bohaterem naszego cyklu "Moja Warszawa" był Jan Ryszard Sempka ps. "Sztychnicki". Zaczęliśmy spotkanie od ustalenia kwestii zasadniczej, z kim mamy przyjemność rozmawiać. W księgach parafialnych nasz bohater został zapisany jako Jan Ryszard, bo według proboszcza dziecko powinno mieć świętego patrona. Rodzice, krewni i znajomi jednak używali zawsze imienia Ryszard. Dlatego dziś nasz bohater przedstawia się jako Jan Ryszard, żeby i jedni i drudzy go identyfikowali.
Spotkanie czwarte: Eugeniusz Tyrajski ps. „Sęk”
27 września br. bohaterem wznowionego cyklu "Moja Warszawa" był Eugeniusz Tyrajski ps. "Sęk". Spotkanie odbywa się w niezwykłym dniu, ponieważ 80 lat wcześniej zostało powołane do życia Polskie Państwo Podziemne. Gienek ma wówczas 13 lat. Należy do Dziewięćdziesiątej Warszawskiej Drużyny Harcerskiej. Zaraz po zakończeniu działań wojennych przystępuje do nauki w gimnazjum im. Stefana Batorego przy ulicy Myśliwieckiej 6, do którego zdaje egzamin przed wojną.
Spotkanie czwarte: Wanda Traczyk-Stawska ps. „Pączek”
15 marca br. bohaterką naszego cyklu "Moja Warszawa" była Wanda Traczyk-Stawska ps. "Pączek". Na sali zgromadziło się liczne grono dzieci i młodzieży, dlatego pani Wanda spotkanie rozpoczęła od specjalnego przekazu kierowanego właśnie do młodych osób. Zdaniem naszej bohaterki w życiu każdego dziecka najważniejsi są rodzice i nauczyciele. Ich mądrość ma ogromny wpływ na kształtowanie światopoglądu młodego człowieka.
Spotkanie drugie: Halina Jędrzejewska ps. „Sławka”
13 września br. bohaterką wznowionego cyklu "Moja Warszawa" była Halina Jędrzejewska ps. "Sławka". Pani Halina jest z domu Dudzikówna. Wychowała się w pięcioosobowej rodzinie z siostrami Wandą i Danusią. Z harcerstwem zetknęła się w Żeńskim Gimnazjum Państwowym im. Juliusza Słowackiego. Wstąpiła do "Czerwonej Trójki" w 3. Warszawskiej Drużynie Harcerskiej. Wobec dużego zainteresowania uczennic harcerstwem stworzono jeszcze dwie drużyny: "Czarną" i "Złotą".
Spotkanie drugie: Irena Paśnik ps. „Miła”
15 lutego br. odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu "Moja Warszawa", poświęcone tym razem Irenie Paśnik ps. "Miła". Warszawianka, urodzona w szpitalu przy placu Starynkiewicza. Jak sama wspomina, nie bardzo śpieszyło jej się na świat. W końcu jednak się na nim pojawiła i zamieszkała z rodzicami (od 1929 r. już tylko z mamą) na nieistniejącej dziś ulicy Grochalskiej (pierwszej bocznej ulicy od Chełmskiej po prawej stronie idąc od Czerniakowskiej).