Targowa 50/52 – Muzeum Warszawskiej Pragi
Zespół trzech kamienic znajdujących się pod wspólnym adresem Targowa 50/52 stanowi dziś ważne świadectwo dziejów dzielnicy. Pierwsza z lewej, mała piętrowa kamieniczka jest obecnie najstarszym zachowanym na Pradze domem mieszkalnym. Wzniósł ją dla siebie Berek Lejzerowicz Rothblith w latach 1818-1819. Odrobinę większa kamienica, zlokalizowana jako pierwsza od strony prawej, powstała dla tego samego właściciela, lecz dekadę później.
Targowa 56 – Centrum Kreatywności Targowa
Z Bazarem Różyckiego sąsiaduje cenna dla historii Pragi kamienica pod nr 56. Ten dwupiętrowy dom powstał jeszcze w latach 1865-1867 dla Karola Juliusza Mintera, właściciela znanej warszawskiej odlewni, która wykonała m.in. rzeźbę syrenki stojącej na Rynku Starego Miasta. Niestety, tak jak w przypadku wielu praskich kamienic, dom utracił po wojnie cały wystrój fasady, łącznie z datą ,,1867″ umieszczoną na attyce (część żeliwnych cyfr z attyki uratował dla Muzeum Historycznego m.st. Warszawy historyk Janusz Sujecki).
Targowa 63 – dawna siedziba Polskiego Radia
Jeszcze w 1880 na ulicy – zgodnie z jej nazwą – kwitło targowisko. Przeważał handel hurtowy, który zaopatrywał targi miejskie. Głównymi towarami były: bydło, trzoda chlewna, konie, bryczki, drewno opałowe, uprzęże oraz zboże. Po likwidacji targowiska na jego miejscu urządzono skwery i ułożono chodniki. Po II wojnie światowej ulica Targowa, jako stosunkowo mało zniszczona, stała się główną siedzibą władz państwa i miasta. Przeprowadzono przez nią pierwszą, powojenna linię tramwajową.
Przy ul. Jagiellońskiej 28 znajduje się jeden z najokazalszych zabytków dzielnicy – dawny Gmach Wychowawczy Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona (mianem starozakonnych określano kiedyś osoby wyznania mojżeszowego), obecnie służący m.in. za siedzibę Teatru Lalek "Baj". Obiekt powstał według projektu Henryka Stifelmana i Stanisława Weissa w latach 1913-14, a ukończenie budowy upamiętnia istniejąca do dzisiaj na jego fasadzie tablica, ozdobiona polskim orłem i warszawską syrenką.