Tylko to, co zrobić należało – kolejne spektakle
Dokumentalny spektakl teatralny „Tylko to, co zrobić należało", opowiada historię rodziny Antoniny i Jana Żabińskich – historię modernistycznej willi znajdującej się na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, która podczas II wojny światowej stała się schronieniem dla kilkuset osób.
W związku z ukończeniem „Programu animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich weteranów – uczestników Powstania Warszawskiego na lata 2022-2024" realizowanego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski we współpracy z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie w ramach dotacji otrzymanych od Miasta st. Warszawy, pragniemy serdecznie podziękować za możliwość realizowania tego projektu, który dostarczył nam wielu radości i wzruszeń.
Brzeska to jedna z głównych ulic Starej Pragi, prowadząca od ulicy Kijowskiej do Białostockiej. Ulica jest jednym z reliktów dawnej Pragi przełomu XIX i XX wieku, zarazem uważana jest za centrum tzw. północnopraskiego "trójkąta bermudzkiego" czyli najniebezpieczniejszej części dzielnicy Praga-Północ.
Od skrzyżowania ulic Kłopotowskiego i Jagiellońskiej odchodzi w kierunku katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika ulica Floriańska, zawdzięczająca swą nazwę patronowi kościoła. Ulicę wyznaczono ok. 1864 roku jako dojazd do mostu Aleksandrowskiego (zwanego mostem Kierbedzia) i przez cały okres zaborów nosiła nazwę Konstantynowskiej. Ulica do dziś zachowała swą dawną zabudowę i niepowtarzalny klimat.