Tylko to, co zrobić należało – kolejne spektakle

Dokumentalny spektakl teatralny „Tylko to, co zrobić należało”, opowiada historię rodziny Antoniny i Jana Żabińskich – historię modernistycznej willi znajdującej się na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, która podczas II wojny światowej stała się schronieniem dla kilkuset osób. W tym właśnie miejscu odbędzie się spektakl, którego scenariusz oparty został na wspomnieniach małżeństwa Żabińskich, spisanych w książce “Ludzie i zwierzęta”, ich dzieci, Gości Willi, zgromadzonych świadectw, dokumentów z archiwum Yad Vashem oraz rozmów z Moshe Tiroshem i Teresą Żabińską. Integralną częścią spektaklu są również projekcje video oraz materiały audio, nawiązujące do przeżyć i wspomnień ludzi – Polaków i Żydów. Opowieści towarzyszy muzyka na żywo. Spektakl rozgrywa się symultanicznie na dwóch poziomach Willi – widzowie zostają podzieleni na dwie grupy. Po zakończeniu spektakl odbywa się od nowa, a widzowie zmieniają miejsce. Nie ma znaczenia, od którego poziomu Willi zaczniesz. Ale jedna perspektywa bez drugiej nie istnieje.

Na spektakl zapraszamy :

16.11.2018 godz. !uwaga zmiana! 20:00 i 22:30 wstęp bezpłatny, obowiązują wejściówki, w celu rezerwacji napisz na tylkoto.spektakl@gmail.com

Listopadowe spektakle dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski