Spotkanie wielkanocne w Willi Żabińskich

W sobotę 13 kwietnia dzięki uprzejmości Fundacji „Panda” w Willi Żabińskich, mieszczącej się na terenie warszawskiego zoo, odbyło się spotkanie wielkanocne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski przy wsparciu Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Wydarzenie dedykowane było podopiecznym Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ulicy Nowolipie 22.

Spotkanie rozpoczęło się od powitalnego słowa wstępnego na temat historii willi wygłoszonego przez pana Janusza Owsianego. Następnie goście mieli okazję wysłuchać koncertu fortepianowego. Przy instrumencie zasiadła pani Karolina Kłosowska, dyplomantka pana Janusza Olejniczaka. Potem Powstańcy Warszawscy zostali oprowadzeni po willi, podczas którego mogli poznać burzliwą, okupacyjną historię tego miejsca. Spotkania towarzyskie przy dźwiękach muzyki odbywały się tutaj, tak przed jak i w tracie wojny, regularnie, wówczas to za fortepianem zasiadała, Antonina Żabińska – żona dyrektora zoo, Jana Żabińskiego.

Na koniec goście obdarowani zostali świątecznymi upominkami ufundowanymi przez firmę Maspex i udali się na pobliskiej słoniarni, gdzie przy suto zastawionym stole składano sobie życzenia i prowadzano rozmowy.


Dziękujemy wszystkim za wkład w przygotowanie tego spotkania.

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski