Wigilia powstańcza

Stowarzyszenie Monopol Warszawski w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy prowadzi od 30 września 2018 roku Dom Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22, który jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla weteranów.


W czasie kolejnych fal zachorowań na Covid-19 placówka zamieniała się w punkt pomocy zdalnej. Stąd wyruszały codziennie transporty z posiłkami, zakupami i lekami do domów naszych podopiecznych. Tutaj organizowaliśmy wyjazdy rehabilitantów do potrzebujących oraz stąd płynęły telefonicznie słowa otuchy od psychologa.


Obecnie mamy czwartą falę Covid-19 i po konsultacji z Aldoną Machnowską-Górą, zastępcą Prezydenta m.st. Warszawy, poprosiliśmy ponownie powstańców o pozostanie w swoich domach i ograniczenie kontaktów społecznych. Jednocześnie ośrodek funkcjonuje i jego pracownicy wraz z wolontariuszami otaczają seniorów stosownym wsparciem.


W tych szczególnych okolicznościach postanowiliśmy zatroszczyć się jeszcze o stosowną oprawę świąteczną. Codziennie prowadzimy dystrybucję paczek i upominków okolicznościowych oraz przygotowaliśmy spotkanie wigilijne z udziałem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Świąteczne spotkanie w gronie podopiecznych Domu Powstańców Warszawskich, pracowników ośrodka i biura Stowarzyszenia Monopol Warszawski oraz przyjaciół, którzy w ostatnich miesiącach wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wsparciem, było możliwe dzięki współfinansowaniu przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Powrót
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski