Aktualności

Wspólne śpiewanie z zespołem „Praskie Małmazyje”
Wspólne śpiewanie z zespołem „Praskie Małmazyje”

W ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 30 lipca zorganizowaliśmy w Domu Wsparcia wspólne śpiewanie pieśni powstańczych. Wśród zebranych nie zabrakło weteranów, ale także reprezentantów niemalże wszystkich pokoleń. Dla najmłodszych była to niezwykła sposobność posłuchania piosenek, których nie nadają na co dzień stacje radiowe, a które kiedyś miały statut niezmiernie popularnych.

01.08.2019
Pamiętamy o Powstańcach! Wspieramy Bohaterów!
Pamiętamy o Powstańcach! Wspieramy Bohaterów!

30 lipca w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 odbyła się konferencja prasowa, na której obecni byli: Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i polityki społecznej Urzędu m.st. Warszawy, Grzegorz Kuca burmistrz Dzielnicy Białołęka oraz gospodarz spotkania – Janusz Owsiany, prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski, które na zlecenia m.st. Warszawy prowadzi ośrodek.

01.08.2019
Międzypokoleniowa lekcja historii
Międzypokoleniowa lekcja historii

Na 31 lipca planowaliśmy z panią Wandą Traczyk-Stawką ps. „Pączek” spotkanie w ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Niestety z powodów zdrowotnych pani Wanda nie mogła dotrzeć na to wydarzenie. Wspólnie postanowiliśmy jednak go nie odwoływać. Panią Wandę zechciała zastąpić pani Zofia Gordon ps. „Iskra” i rozpoczęliśmy „Opowieść o Powstaniu” – międzypokoleniową lekcję historii.

01.08.2019
© Stowarzyszenie Monopol Warszawski